Sunt fan al lui Nicușor Dan.
Mă doare la băscuță de dezvăluiri din astea independente, despre un candidat cu șanse reale, lansate, absolut întâmplător, exact în campania electorală, rămân suporterul lui. Nu mă duc după fenta asta, în treizeci și cinci am fost martor la multe, mai măiastru construite ca asta despre bromenceul Nicușor-Matei.
Pentru că îl urăsc pe infractorul Piedone din toți rărunchii mei, nu voi vota, cel puțin în primul tur, cu Nicușor.
Perspectiva ca Bucureștiul să fie condus de Pieodone, sau, să ne ferească zeii democrației, de Sârmuliță Firea, mă face să nu mi-l doresc pe boemul Sheldon ca președinte. Nu acum. Crețul să își ducă mandatul actual, la capăt.
Eventual dacă rostogolește lucrurile corect, să mai câștige unul, că așa declara nu demult, că viziunea lui despre capitală are nevoie de trei mandate.
Și dacă în cele trei mandate, proiectelele lui sunt finalizate, sau pe aproape, atunci calea spre Cotroceni îi este deschisă. En fanfare!
Din motive de loialitate, realizări, dar și din cauză de altele, voi vota Lasconi în T1. Știu, este nasol, nu este util, sabia lui Simion/Ponta este deasupra capului, însă asta este alegerea mea în momentul ăsta.
O altă chestie, dacă sunt 18.987.675 de persoane cu drept de vot, să te sperii de unul care a adunat 2.120.401 de voturi, adică 22,94%, înseamnă că nu candidații sunt problema principală a patriei. Poate este durerea în cur a alegătorilor din țărișoară, nu știu, zic și eu.
Și da, știu ce am spus despre ultimele ei dude.
Descoperă mai multe la Lista lui Edelweiss
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
Cum am zis și la Vasilescu, io aș vota cu ND.
Respect asta. Eu sunt am o chestie nasoala. Loialitatea. Datele mele sunt pe listele cu semnături pt Lasconi. Nu alea de anul trecut, astea de acum.
@Edelweiss: loialitatea-i o trăsătură admirabilă, dar nu cred că ar trebui risipită-n politică, deoarece politica va micționa cu succes pe aceasta ori de câte ori va avea ocazia. 😎
Nici nu mai știu când am spus că da, Nicușor președinte deschide drumul pentru Piedone primar 🙂
Care are o să dea el autorizațiile cum vrea colăceii lui.
@BogDan: asta n-am știut. În cazu’ ăsta-i chiar nasoală treaba.
daca Piedone e o fenta a coalitiei – un baubau ca se pregateste de primarie si de fapt te face sa risipesti votul? ND presedinte isi poate da girul pentru un candidat-mostenitor si sa ii dea sanse la PMB, ca o fi Ciucu sau Bujduveanu
Doar în PSD merge asta cu girul și nici acolo.
Sa pun si eu primul comment, chiar daca te citesc de la inceput si te felicit pentru blog.
Intr-o seara, ieseam de la metrou si un tanar strangea semnaturi pentru ND. M-am dus sa semnez si l-am intrebat daca stie de ce nu mai sta 4 ani la primarie, sa termine ce a inceput. Pe scurt, mi-a zis ca nu mai are majoritate in consiliu si ca nu mai poate face nimic si ca guvernul i-a taiat 1mld din fonduri. Luand astea in calcul, parca acum inteleg candidatura.
Sincer nu as fi vrut sa plece de la primarie, cel putin deocamdata, mai ales luand in calcul cine ar putea veni in locul lui, dar din lista de candidati e singurul pe care il pot vota .
Mulțumesc de apreciere.
Sunt fan destul de hardcore ND. Am citit că nu mai are majoritate de dreapta în consiliu. Chestia este cum o să fie Bucureștiul cu un Piedone la PMB. Sau Firea.
Și mai cred că un guvern majoritar USL o să îl pună într-o lumină foarte proastă.
Cred ca trebuie votat cu gandul la viitor, la cine ar putea intra in turul 2. EL nu intra in turul 2. ND are ceva sanse. Deci poate totusi votezi cu ND. Si sper ca Piedone nu ajunge la primarie.
Nu mai plecati pe fenta cu Piedone la primarie. Nu cred ca acea majoritate care l-a votat pe ND o sa permita asa ceva… Altfel, cu ND presedinte avem sanse ca tarisoara asta sa mute macazul spre directia buna. Sa nu-l votezi in primul tur ii reduci sansele sa ajunga in turul 2. Orice vot dat Lenutzei e vot pentru Crin sau Ponta si nu cred ca vrei asta. Gandeste pragmatic!
Încă puțin și mă las convins.
Nici eu nu credeam că Monta va fi atât de sus în sondaje, așa cum nu cred nici despre retardul Piedone, dar poporul român e un izvor nesecat de surprize proaste.
În mod cert umflatul a început să își facă deja campanie, just in case.