Am savurat albumul ăsta, probabil pentru că aveam nevoie să îmi refac rezervele de New wave of British heavy metal, ușor epuizate de ascultarea unor albume absolut nefericite venite din zona asta. Pe discul ăsta, băieții din Martins Ferry, Ohio își fac treaba exemplar, de la prima la ultima piesă. Nu inventează nimic, merg pe cărări bătătorite dar decizia asta nu le știrbește cu nimic din calitatea muzicii livrate. Pentru promovarea noului material au ales să facă clip la piesa, Shadow of the Reaper, ultima de pe album. Americanii au ales o structură tradițională de opt piese, care curg extrem de natural, una după cealaltă. Muzică bună, spun eu, sper să vă placă.
Descoperă mai multe la Lista lui Edelweiss
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

Bun albumul, nu știam trupa. Am ascultat si celelalte albume ale lor. Plăcut. Mulțam de recomandare!
Cu plăcere.