De ce pierzi vremea să scrii despre o muzică ascultată, din păcate pentru societatea noastră, de foarte puțini oameni? De ce ți-ai pierde timpul cu așa ceva, în loc să îți folosești timpul și energia cu ceva care să îți mai bage ceva arginți în buzunar?
De fiecare dată când le-am spus, așa era contextul, că am un foarte mic blog pe care mă citesc o mână de oameni, am primit aceeași întrebare, și, îți iese ceva?
Dacă nu înțelegi că există și pasiune, nu doar bani, atunci să nu te mai întrebi de ce unii ca Simion au putut ajunge să amenințe democrația dintr-o țară. Din cauza lipsei de pasiune, de implicare, de aia. Istoria, dragii mei concetățeni proeuropeni, nu se face apludând de pe margine.
Nu poți aștepta ca salvarea să vină de la alții și nu te poți baza mereu pe șansă. Ești o minusculă rotiță în uriașul mecanism al societății, învârtește-te și obligă și pe alte surate să facă aceeași chestie.
Promovez rockărimea românească underground de câte ori primesc date și ocazii, pentru că știu cât de multă determinarea și pasiune îți trebuie ca să exersezi, să concertezi în mici cubluri și să speri că îți iese bine. Că măcar nu trebuie să pui bani din buzunar. Să găsești puterea să faci asta după un regular job.
Când am îndoieli despre utilitatea implicării mele, când dorința de a renunța pândește de după ușă, primesc așa ceva:

Nu pot da un printscreen al conversației mele cu Dragoș Baciucu aka Bobo, tobarul celor de la Exuviath, corporatistul fără păr, pentru că este o chestie privată și nu am acceptul său.
Bobo, extrem de fericit și de mândru de publicul de la concertul din Constanța, mi-a mulțumit și mie, pentru că meritul unui astfel de succes este de fapt al lor, că am scris cele câteva modeste rânduri despre evenimentele lor.

”Bro, pe mine asta m-au spart. Lumea nu joacă teatru. Erau fericiți!” a afirmat în al noulea cer stimabilul tobar. Și atunci am realizat că ăsta este motorul care te împinge înainte indiferent de greutăți, fericirea celorlalți.
Nu, Bobo, băieți, eu vă mulțumesc, oameni ca voi și publicul vostru mă fac să nu las steagul jos! Mulțumesc!
Nota mea: nu o să scriu astăzi despre victorie, o să las exaltarea, frica, tensiunea să se risipească și o să îmi spun părerea când o să îmi pot așesza gândurile cu un calm matematic.
Descoperă mai multe la Lista lui Edelweiss
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
Mic, da’ hî. De blog, zic. 💪😎👍
Tu fă ce faci, că faci bine. 🤘😎🤘
Thx bro. Spor la înjurat simionezi.
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Nu-i mai înjur, futu-i-n gură de oligofreni retardați. 😈😈😈😈😈
Acum le spun: băh, umblați cu sticla de ulei și prezervative după voi, să nu cumva să vă fută lumea pe stradă și voi să nu fiți pregătiți. Și nu uitați de Mentos ca să vă miroase frumos gura plină de sloboz. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Asta cu Mentos îmi amintește de un clip văzut mai demult cu o provocare tâmpită executată de o cretină și boul aferent, de-și bagă în vagin niște Mentos și toarnă Cola peste… Pare ceva ce ar face o fană rusosuveranistă.
@Peredhil: aia o fost Șoșoacă. Ș-o desfundat gaura după ce i-o blocase Putler cu cioci. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Puțini, da’ buni! Citesc de ceva vreme doar două bloguri: ăsta și al lui Bogdan! Ce este aici îmi ajunge de umplut bateriile.
Mulțumesc pentru apreciere. Dap, Bogdan este foarte bun. Dacă îți plac lămâile.
Vă mulțumesc tuturor pentru încredere. Știu că sunt genial, recunosc însă că din când în când îmi place să și aud asta :))
Un blog simpatic si cu ritm😀.
Și cu oameni deștepți și frumoși, ca să fim exacți și modești.
Si tineri. Ca sa fie modestia completa.
Bine, nici să fii matur bine, nu este ceva rău, ăsta este cursul naturii, ceva inevitabil.
Keep up the good work 👍
Bănuiesc că sunt mai mulți ca mine care citesc deși nu comentează.
Mulțumesc man. O să mă țin.
Bagă înainte, că e bine.
Ca și la BogDan. Ce ar fi viața fără lămâi?
Dulce?😂😂😂
Io nu citesc rock.
Sper ca nu te superi…
Deloc. Fiecare cu ce îi place.
În mod normal pentru așa ceva erai crucificat, dar s-a decis că Via Crappia trebuie păstrată pentru suveraniști, daci liberi, rusofili și alte lichele. Să fim tradiționali, dacă tot le place unora să-și bată cuie în diverse zone.
Ma bucur pentru oamenii pasionați!