Cărui bărbat metalist viu și cu toate atașamentele funcționale nu îi plac gagicile din fenomen?
Dogma sunt genul ăla de band format doar din gagici, care în timp ce cântă măscări, se mângâie pe trupurile cu care le-a înzestrat mămica lor în moduri condamnate cu tărie în ortodoxie strămoșească.
Muzical, gagicile sunt ușurele, vizual, aia de la voce este dracu gol, mămică. Văd că pe 7 cântă în Sonic din Cluj și 8 în Quantic, alături de mult mai serioșii polonezi de la PATRIARKH. Pe ăștia i-am văzut, sunt pro, de gagicile de la Dogma nu știu ce să zic.
Din live-ul ăsta de pe net par decente. Nu am găsit țara de origine, nume reale, par un exercițiu de marketing. Dacă pe 8 este vreunu din voi în Quantic sau 7 în Sonic, lăsați un comentariu cum fuse concertul.
Până una alta luaț de aci ultima piesă Dogma cu Banned.
Descoperă mai multe la Lista lui Edelweiss
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.