În anul 2024, într-o țară cu pretenții europene și ore obligatorii de religie, materie opțională zice sistemul, doar că sistemul suge grav pe tema opțiunii, există un domn, înalt prelat al bisericii lui Dani cel Alb, spălat temeinic postdecembrist de petele de securist fruntaș, arhiepiscop al Tomisului, care, de-a lungul timpului a dat tot felul de declarații care țin de noaptea minții.
Pe aia în care ninja de Tomis are grijă de rezervele voastre de energie și recomanda ca soții să nu depășească două partide de sex pe săptămână, pentru că plăcerea nu trebuie să fie un scop al vieții, o știți?
Dacă cumva v-ați îmbolnăvit, să știți că nu trebuie să vă căutați pe la medic, este pierdere de timp, nu sunt cauze organice, este de la păcat. Rezolvați cu păcatul și se duce orice boală în pustii, nu mai este nevoie de analize, controale. Nu vă iese asta cu păcatu’, aveți alternativa pământului galben.
Această scârbă de om nu a avut nicio reținere să recomande femeilor abuzate de partenerii lor că este obligatoriu să își ducă crucea, pentru că au primit sfânta taină a cununiei.
Dacă în planurile voastre de viitor intră și mersul la sală, sfântul părinte de Tomis, vă oferă alternativa unui program de antrenament care vă oferă posibilitatea de a vă salva sufletul, finanțele și sufletul.
- 3 seturi de mătănii ample a câte 15 repetări pioase, pauză maximă de 15 secunde între ele
- 4 seturi de cruci energice a câte 20 de repetări, pauză maxima de 10 secunde între seturi
- 10 circuite, executate, preferabil afară, de mers coate/genunchi în stilul mănăstirea Nicula, sfânta Parschiva de la Iași, pe o distanță minimă de 500 de metri. Pentru o execuție corectă, puteți consulta acest clip.
- 3 seturi a câte 20 de repetări de pupat mâna la sfinții părinți. În timp ce vă aplecați, cu privirea în pământ, neapărat cu picioarele și spatele drept, trebuie să reușiți, ca în timp ce buzele voastre ating mâna sfântului părinte, una dintre mâinile voastre să gasească drumul corect către buzunarul anteriului, în care trebuie să depună o sumă cât mai mare de bani. Acesta este un exercițu de coordonare și stretching.
- În pauze este necesară hidratarea cu agheasmă din anul în curs pentru care ați plătit mai mulți bani ca pe Evian.
Succes!
Descoperă mai multe la Lista lui Edelweiss
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
Dobitocii-s mulți, din păcate, iar BOR profită de ei la maximum.
Ninja de Tomis merită un cancer de prostată d-ăla bunu’ care să-l strângă de puță și să-i umfle curu’ de fiecare dată când trebuie să meargă la budă. Să-i dea dumnezeu’ lui numa’ diarei hemoragice și cheguri urinare de fiecare dată când merge la budă.
Cei care pun botu’ la inepțiile lui își merită soarta.
Eu tot nu înțeleg în epoca informației cum mai au ăștia atâta tracțiune la lume.
Pentru că la ei ajunge informația pe care o răspândesc slujbașii bisericii/religiei. Cultele de toate formele s-au adaptat foarte bine la vremuri, folosesc toate mijloacele pentru a răspândi propaganda. Chiar mă întrebam cum ar fi arătat nazismul cu mass-media de azi.
cred că ar fi fost imbatabil.
Cred ca pe sfantul diavol de Tomis nu l-au batut parintii cand era mic ca sa-i scoata gargaunii din cap. Sau poate ca e posedat? 🤔
Daca asta nu pricepe placerea, nu trebuie sa isi dea cu parerea. Nu stiu cum BOR nu face si un screen inainte sa aleaga inaltii prelati. Astia sunt asa de umbecili incat nu si-au dat seama ca e unul si mai imbecil decat ei?
dobitocii ăștia sunt unele din frânele care au ținut țara asta pe loc.
Metaniile mari, executate corect, nu-s rele ca exercițiu fizic, aici Mache nu era chiar pe alături. Nu lucrează toți mușchii, nici pe departe, dar e o practică folosită de multe secole în mănăstiri. Dacă vrem să fim corecți, și mersul în genunchi/ coate are unele efecte în acest sens. E o variantă a unor exerciții de bază (cum ar fi târâș, pe teren înclinat sau plan, sau „bear crawl”). Acum, că unii le practică pentru diverse beneficii spirituale presupuse, eventual în public, treaba lor.
Dacă ar fi să întocmesc un top al tâmpeniilor debitate de Mache, asta nu ar prinde podiumul.
Aaa, nu, asta chiar este soft.
@Peredhil: da, ce spui tu s-aplică la poponari că s-apleacă corect să sugă pula sau s-o ia-n cur. Alte beneficii medicale nu există.
Deci Mache nu-i prost, e doar poponar.
băi, ternaț cu prostiile c-o beliți apoteotic! 3 universități (americane și turcești?) sapă pe Ararat după Arcă…
PS s-a dat drumu’ la calificări, la noi, la Iași; săptămîna viitoare finala!
@costicămusulmanu: pot săpa după ea până le iese pe nas, c-o s-o găsească atunci când ș-o vedea orbu’ urechile fără oglindă.
Fă și tu poze cu proastele alea care se târăsc capră.
aceste cuvinte ne doare! dacă tu ai impresia că io mă apropii la mai puțin de 600-800m de catrindală zilele astea…